Primulus pro zvýšení účinnosti: zvyšte hladinu testosteronu ve svém těle!

Primulus pro zvýšení účinnosti: zvyšte hladinu testosteronu ve svém těle!

V lidském těle se nachází desítky různých hormonů. Jedná se vlastně o přírodní chemikálie, které mají obrovský vliv na naše zdraví a vitalitu. Ovlivňují sílu kostí, růst svalů i náladu. Jak pečovat o křehkou hormonální rovnováhu?

 

Ve zdravém a dobře fungujícím organismu je hormonální rovnováha samozřejmostí. Značně ji ovlivňují různé léky a chemikálie v mycích prostředcích a v kosmetice, ale i složení našeho jídelníčku, stres a znečištěné prostředí, ve kterém žijeme. Přirozenému vyplavování hormonů ale škodí i nedostatek či přebytek pohybu, příliš mnoho kofeinu nebo špatný spánek.

OBJEDNAT

Hormon testosteron je důležitý zejména pro muže

Testosteron je mužský pohlavní hormon, který ale kromě správné funkce pohlavních orgánů pomáhá s ukládáním vápníku a je důležitý pro tvorbu kostí a růst svalů. U mužů starších 30 let se hladina testosteronu většinou postupně snižuje, neplodnost se stále častěji týká i mladých mužů. Pokles hladiny testosteronu už pociťují všichni padesátníci.

5 tipů pro muže, kteří chtějí podpořit svůj testosteron

Primulus pro zvýšení účinnosti: zvyšte hladinu testosteronu ve svém těle!

  1. Zaměřte se na svůj jídelníček Podpořte tvorbu hormonů tím, že si odepřete průmyslově upravované rostlinné oleje. Vyměňte margaríny, slunečnicové, řepkové a další oleje za lepší tuky, které najdete v máslu, rybách, semínkách nebo v avokádu. Omezte pečivo a sladké, snažte se jíst více zeleniny a ovoce. Pro testosteron je potřebné jíst bílkoviny, které najdete v mase, luštěninách, ořeších a vejcích. Místo slazených limonád si dopřávejte čistou vodu a vyhýbejte se alkoholu.
  2. Hýbejte se Věnujte se pohybu, ale nepřehánějte to. Pokud patříte mezi časté návštěvníky posiloven, soustřeďte se na dřepy, mrtvé tahy nebo cvičení s těžkými činkami. Soustřeďte se na vyšší váhy s nižším počtem opakování. Pro testosteron je dobré věnovat se intenzivnímu, ale krátkému cvičení jako jsou sprinty, kruhový trénink nebo intenzivní jízda na kole. Nepatříte mezi nadšené sportovce? Choďte pěšky do práce, místo výtahů volte schody a o víkendu si naplánujte procházky v přírodě. Každý krok nebo pohyb se počítá.
  3. Zbavte se zbytečného stresu Jestli jste v práci často pod stresovou zátěží, vašemu organismu to nemusí prospívat. Jakýkoliv stres totiž v těle spouští vyšší uvolňování hormonu kortizol, který rozhodí hladiny i dalších hormonů a potlačuje tvorbu testosteronu. Snažte se proto stresu vyhýbat, nepřipouštět si negativní myšlenky nebo se naučit se stresem pracovat tak, aby vás neohrožoval. Vyzkoušejte ranní meditace, dýchací cvičení ve vypjatých chvílích nebo procházky po lese. I sport pomáhá vypořádat se s přemírou stresu.
  4. Spěte lépe Naučte se odpočívat a zdravě spát. Hormony se totiž zpravidla uvolňují podle biologických rytmů a střídání dne a noci. Je proto potřeba chodit spát včas a ráno vstávat tak, abyste nebyli unavení. Odborníci uvádějí, že zdraví dospělí lidé by měli spát naspat 6 až 9 hodin, doba spánku se s postupujícím věkem zkracuje. Nedostatek spánku dokáže razantně snížit hladinu testosteronu i u zdravých mužů. Nepodceňujte proto jeho sílu.
  5. Vyzkoušejte sílu přírody Pokud vás nízká hladina testosteronu skutečně trápí, můžete se obrátit na svého lékaře, který vám případně předepíše léky. Pokud chcete vsadit na šetrnější cestu, můžete se inspirovat přírodou. Existuje totiž řada vitamínů a extraktů z bylinek, jako je pískavice řecké seno nebo kotvičník zemní, které podporují přirozenou produkci testosteronu.
OBJEDNAT
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: